צפו בסירטון על הטכנולוגיה שלנו:
לסיים את הכאב חייגו
072-33-80-99
או מלאו את הטופס הבא
ונחזור אליכם בהקדם

כאבי פרקים ושרירים

כאבי פרקים ושרירים הינם בעיה שכיחה המוכרת לרובנו וכזו אשר מרבית האוכלוסייה תחוש בה במהלך החיים. בעיה של כאבי פרקים ושרירים קיימת בקרב כ-40% מאוכלוסיית העולם כאשר לאחר גיל 65 כאבי פרקים ושרירים היא מנת חלקם של 85% מכלל האוכלוסייה. הסיבות לכאבי מפרקים ושרירים הינן מגוונות ונובעות מבעיות שונות אשר השכיחות בהן:
  • פציעה או שבר בפרק אשר לא טופלה כראוי ומתבטאת בכאבי מפרקים ושרירים במיוחד בעת שחלים שינויים במזג האוויר.
  • דלקת פרקים – ישנם למעלה ממאה סוגים שונים של דלקות פרקים.
  • עודף מאמץ ועומס יתר על המפרקים והשרירים.
  • בעיות הקשורות לשינוי הגיל.
 
אחד הכאבים הנפוצים והמוכרים של כאבי פרקים ושרירים הוא כאבים בפיקה של הברך אשר בא לידי ביטוי בזמן כיפוף הברך וכפיפה עמוקה של הרגל. כאבים בפיקה מורגשים ביתר שאת לאחר ישיבה ממושכת או בזמן מאמץ כגון ריצה. ההסבר לתופעה אינו ברור עד תום, ההנחה היא כי מדובר בחוסר איזון שרירי במפרק הפיקה הגורם לחיכוך מוגבר בין עצם הירך לבין הפיקה המלווה בכאב. כאבים בפיקת הברך דורשים טיפול פיזיותרפי תוך חיזוק השרירים ותרגול אקטיבי יעיל ובמקרים חמורים נדרש ניתוח ארטוסקופיה בברך.

דרכי ההתמודדות והמניעה של כאבי פרקים ושרירים ככלל ובפרט כאבי שרירים בירכיים קשורים לרוב בחולשה של השרירים אשר אינם חזקים דיים לתמוך בגידים ובעצמות, דבר שמוביל לעומס יתר ולחץ רב אשר מגדילים את הסיכון לסבול מכאבים. חלק מרכזי מהטיפול כולל חיזוק שרירי הירך המסובבים את הירך כלפי חוץ כאשר חיזוקם גרם לשיפור ניכר במצב של המטופלים. 

 
כאבי פרקים ושרירים בדגש על כאבים בפיקת הברך וכן כאבי שרירים בירכיים נובעים לרוב מחולשת השרירים ומשחיקת רקמת הסחוס החיונית לשמירה על יכולת התנועה תוך מניעה של חיכוך בין המפרק לעצם. שחיקת סחוס בברך היא תופעה ממנה סובלים מטופלים רבים הנובעת מבלאי עקב שימוש מתמשך במפרק. כאשר העצם מתחת לסחוס נחשפת, נוצר חיכוך בין העצמות המוביל להיווצרות כאבים, הגבלת יכולת התנועה וכן לדלקות באזור הברך. 
 
שחיקת סחוס בברך טיפול: ישנן מגוון שיטות טיפול בשחיקת סחוס בברך הכוללות שיקום אורתופדי עי ליד אורתופד מומחה, דיקור סיני, טיפול בגלי הלם, טיפולי פיזיותרפיה, רפואת תדרים וכן שימוש בנעליים ואמצעים אורתופדיים. אחת מהדרכים הנוחות והזמינות ביותר לטיפול גם בבית המטופל היא בעזרת שימוש במכשיר מסג' חשמלי אשר מחזק את האזור הפגוע ומפזר הצטברות נוזלים אשר יוצרים דלקות וגורמים לכאבים.

טיפול במכשיר טנס ומכשירי עיסויים ביתיים משיגים תוצאות טובות הכוללות הפוגה בכאבים כאשר לאורך זמן יעילות הטיפולים אף מאפשרת למטופלים לחזור לשגרת חיים רגילה ללא הפגיעה באיכות החיים הנובעת מסבל של כאבי פרקים ושרירים. בכל מקרה של כאבי פרקים ושרירים, חשוב ראשית לפנות לקבלת ייעוץ רפואי אשר יתאים באופן המיטבי את שיטת הטיפול המומלצת.
 
 
 
לטיפול נכון ואפקטיבי
בכאב חייגו:
072-33-80-636
או מלאו את הטופס הבא

פינוק -  מחקר ייצור ושיווק מכשירי טנס TENS/אי אמ אס ועונה לצרכי הסובלים מכאבים

טלפון
072-33-80-636
דוא"ל
pinook.israel@gmail.com
כתובת
// קניון איילון, רמת גן
//קניון עזריאלי, תל אביב
// קניון מלחה, ירושלים
phone5, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location6, location, map, marker, pin