צפו בסירטון על הטכנולוגיה שלנו:
לסיים את הכאב חייגו
072-33-80-99
או מלאו את הטופס הבא
ונחזור אליכם בהקדם

כאבים בצוואר ובשכמות

כאבים בצוואר ובשכמות הינם סוג שכיח של כאבים אשר המקור להם לרוב הוא אורח החיים המודרני והישיבה הממושכת מול המסכים. בנוסף לפעילויות סטטיות, מצבי לחץ ומתח משפיעים על הכאבים המקשים על התפקוד היומיומי. כאבים בצוואר ובשכמות יכולים להקשות גם על החשיבה כחלק מפגיעה בתפקוד הכללי.
 
שני גורמים מרכזיים מובילים להתפתחות כאבי שכמות וצוואר: הראשון הוא לחץ והשני ארגונומיה לא נכונה. כאבי כתפיים ושכמות כאבי צוואר כמובן עשויים לנבוע גם מפגיעה או חבלה פיזית, אולם לרוב מדובר בתוצאה של לחץ וביצוע פעילות באופן לא נכון מבחינה פיזית. חוסר בתנועה וישיבה ממושכת כאשר אין סביבה מותאמת התומכת בשכמות מובילה לכאבי כתפיים ושכמות וכן להתפתחות כאבים בצוואר. הגורמים הללו עלולים להוביל להתפתחות דלקת באזור הכאב המתבטאת ויוצרת כאבים בצוואר ובשכמות.
 
ביצוע של מספר פעולות פשוטות עשוי להקל על הבעיה תוך חיזוק פלג הגוף העליון המסייע לתמיכה בצוואר והשכמות. תרגילי מתיחה של האזור ותרגול של שיטות יציבה נכונות עשויים לשפר ולתרום ליציבת הגוף ולנושא הכאב לתפקד בצורה טובה יותר ומכאן גם לרפא את עצמו. לצד פעילות גופנית מתאימה, ניתן לשלב טיפול בצמחי מרפא, טיפולי אוסתאופתיה הכוללת הפעלת כוחות טיפוליים לאורך עמוד השדרה וכן טיפולי מזותרפיה באמצעות הזרקת חומרים אנטי דלקתיים.
 
צוואר תפוס היא בעיה המוכרת לרובנו, אם בשל ישיבה ממושכת בזווית לא בריאה או בשל לחץ ומתח המצטברים ומובילים לכאבים באזור השכמות והצוואר. טיפול בצוואר תפוס מורכב ממספר שיטות וגישות:
  • נטילת משככי כאבים המקלים על הכאב, מריחת ג'ל המכיל משככי כאבים כגון וולטרן.
  • צוואר תפוס טיפול כולל חימום האזור באמצעות הנחת בקבוק חם או כרית חימום על הצוואר על מנת להביא להרפיה של השרירים ולהקל על הכאב.
  • מומלץ לישון על כרית דקה וקשיחה.
  • חשוב להקפיד על יציבה נכונה, כאבים בצוואר ובשכמות וכן טיפול בצוואר תפוס נובעים פעמים רבות מיציבה לקויה המהווה גורם ראשוני להיווצרות הכאב.
  • יש להימנע מצווארון קיבוע ולשמור על ניידות הצוואר.
  • רצוי להימנע מנהיגה בשל הקושי בתנועת סיבוב של הראש.
  • ניתן לבצע תרגילי מתיחה של שרירי הצוואר תוך הטיית הראש באיטיות כלפי מעלה, למטה ולצדדים.
  • מומלץ לשלב טיפול פיזיותרפי ועיסוי לשחרור השרירים התפוסים, להפגת המתח ולשחרור הלחצים. עיסוי וחימום האזור מביא להרפיה נפשית ופיזית של השרירים המתוחים.
  • ניתן לעשות שימוש במכשירי עיסוי חשמליים לשימוש ביתי, מכשיר טנס ומכשיר מסג' מותאמים באופן מלא לבעיה של צוואר תפוס וכן מספקים מענה במקרים של כאבים בצוואר ובשכמות וכל זאת ללא צורך לצאת מהבית ולהיעזר במטפל או פיזיותרפיסט. טיפול באמצעים המשלבים טכנולוגיה מתקדמת ומדע מביאים לשיפור ניכר ולהקלה מהירה על הכאבים.
  • בכל מקרה, במידה והכאבים אינם חולפים באמצעות השיטות המקובלות ועל ידי טיפול עצמי ונמשכים לאורך זמן, מומלץ לפנות לקבלת טיפול וייעוץ רפואי על מנת להתאים את שיטת הטיפול היעילה ביותר לכל מקרה באופן אישי.
 
 
לטיפול נכון ואפקטיבי
בכאב חייגו:
072-33-80-636
או מלאו את הטופס הבא

פינוק -  מחקר ייצור ושיווק מכשירי טנס TENS/אי אמ אס ועונה לצרכי הסובלים מכאבים

טלפון
072-33-80-636
דוא"ל
pinook.israel@gmail.com
כתובת
// קניון איילון, רמת גן
//קניון עזריאלי, תל אביב
// קניון מלחה, ירושלים
phone5, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location6, location, map, marker, pin